Düz Söve Nedir?, Düz Söve Modelleri


Düz Söve Nedir?, Düz Söve Modelleri

Düz Söve Modelleri, Düz Pencere Söve Çeşitleri

söve geçmişten şu zamana kadar kadar taş, mermer, ahşap, alimünyum, kobalt, beton gibi değişik malzemelerden kullanılmış olup bugünümüzde yoğun olarak Eps strafor malzemeler tercih edilir.
Isı yalıtımı ve bina dış cephe süslermelerinde straforun tercih edilmesinin en büyük sebebi düz söve fiyatları mantolama performansının çok yüksek olması ve bunun yanı sıra lojistik, statik ve program basitliği gibi faktörleri bir arada sunmaktadır. Cephenizde uygulanacak olan düz söve ebatları ne kadar büyük olurlarsa olsunlar yapıya ek bir yük bindirmediğinden yapının statiğini etkilememektedir bu amaçla precast muadili programları karkas programına lüzum kalmaksızın program basitliği sağlamakta ve sınırsız tarihi mimari çalışmalar ile düz söve çeşitleri yapılarınıza değer katmaktadır.

Düz Söve Modelleri 


Düz Söve Nerelerde Kullanılır?

Düz söve pencere balkon gibi bölümlerde doğrama etraflarında kullandığımız süsleme elmanlarıdır. Ancak piyasada bütün süsleme elemanlarına da düz söve denilmektedir.
Pencereler yapılarda ısı kaybının en çok bulunduğu yerlerden biridir. Pencere merkezlerinde uygulanan düz söve programları ısı kayıplarını önlemede yararlı olurlar.

Düz Söve 

Düz söve Uygulamaları Nasıl Yapılmalıdır?

Düz söve programı ısı yalıtımı gerçekleştirdikten sonra classic ısı yalıtımı uygulanıyorsa Prekast aşamasından evvelce fugalı ısı yalıtımı yapılıyorsa fugalı uygulandıktan sonra yapılmadır. bu prosedür dizini yeni yapılarda seans olacağından cephenin bir bütün olarak hareket etmesine imkân vercek ve bu sayede cephede meydana gelebilecek çatlaklarının önün geçilmiş olunacaktır.

Düz Söve Nedir 
İkinci mühim bir nokta ise mamüllerimizde kullandığımız Mimarca Mantolama & Söve "düz söve" harcı esneme kabiliyeti çimento temelli yapıştırıcılardan çok olmasından ötürü ısı değişiklıklarında daha çok genleşmekte görülcektir bu amaçla ek bölgelerinde çimento temelli mamüller yerine kullanılcak olan Mimarca mantolama & Söve düz söve harcı cephede bütünüyle homojen bir yüzey elde etmemize ve kılcal çatlamaların önüne geçilmesine imkân sağlamaktadır.