Mantolama sadece ısı için mi yapılır?


Mantolama sadece ısı için mi yapılır?

Mantolama Sadece Isı Yalıtımı, Mantolama İçin Mi Yapılır ?

İstanbul’ da mantolama sadece ısı için mi yapılır? Dediğimizde ana amacının ısı olduğu fakat sağladığı diğer faydaları saydığımızda, mantolamanın sadece ısı yalıtımı olarak yapılmadığını göreceğiz.

İstanbul’ da mantolama ısı yalıtımının yanında binanın görünümünün değişmesi, duvar ve beton kirişlerinin ısı yalıtım levhasıyla kaplanarak koruma altına alındığını görmekteyiz. Birçok binalarda zaman içinde yağmur, kar ,rüzgar ve daha sonrada güneş ışınlarının verdiği zararla aşırı derce de yıprandığını boyaların kalktığını çoğu yerde sıvaların döküldüğünü görüyoruz.

İstanbul’ da mantolama yaptıranlar ısı yalıtımının yanında binanın görünümünün değiştiğini, binanın ömrünün uzadığını, kışın sıcak yaşamanın, yazın serinliğin keyfini sürdüğünü ve binalarının fiyat olarak ta değerlendiğini bilmelerinde fayda vardır. Apartman mantolama yapılarak koruma altına alınmaktadır.

İstanbul’ da dış cephe mantolama yaptıranlar için sadece ısı yalıtımından değil,  nın diğer tüm olanaklardan faydalandıklarını da bilinmelidir.