Isı Yalıtımı Nedenleri?, Isı İzolasyonu Nedir?, Isı Yalıtımının Amacı Nedir?


Isı Yalıtımı Nedenleri?, Isı İzolasyonu Nedir?, Isı Yalıtımının Amacı Nedir?

Evlerde Mantolama Yaptırmanın Nedenleri Nelerdir?

Isı İzolasyonu Nedir; İç mekanlarda yüksek hijyen oranı, minumum rutubet, yaz sezonunda serin, Kış aylarında ise maksimum sıcaklıkta muthiş bir atmosfer sağlaması sebebiyle ve bu şartlar alrında ailelere kusursuz bir hayat ortamı sağlaması nedeniyle, sıhhatli vede konforlu bir hayat talihi sunması sebebiyle binalarda Isı Yalıtımı Uygulamaları yapılmalıdır.

 

Isı İletimi ve Isı Yalıtımı Nedir?

Uygulanacak bu dış cephe ısı yalıtımı, meydana gelen pek çok iç mekan problemini çözebildiği gibi, yapılarınızın dış duvar problemini çözerek, sizledre iç mekanlarda huzurlu ve mutlu bir hayat tipi sağlar. Türkiye şartlarına göre mevsimsel yazın sıcak hava etkisini, kış aylarında bu etkinin tam tersi olarak kış şartlarında meydana gelen soğuk havanın içeriye, içerideki sıcak hava akımının dış alana çıkmasını engelleyerek, kusursuz ve sıhhatli bir iklimleme ortamı sunmaktadır. ENERJİ TASARRUFU İÇİN DIŞ CEPHE MANTOLAMA ÖNEMLİ Bununla beraber meydana gelen gerektiğince yüksek düzeyde enerji tasarrufu bile, dış cephe ısı yalıtımı yani tanınan ismi ile mantolama programı ortalama üç yılda kendi maliyetini çıkarır. Bununla beraber bu proseste, sizlere yaşattığı nitelik ve konfor maliyetleriniz yanı sıra, sizlere kar olarak geri döner.

 

SADECE DIŞ CEPHE ISI YALITIMI YETERLİ DEĞİL

Isı yalıtım uygulamaları, yalnızca dış cephe programı olarak düşünülmemelidir. Isı yalıtımı denen olgu yapının temelinden, en tepeye çatılara kadar enerji kaçağı, ısı köprüsü oluşturma mümkünlüğü olan her noktaya ve aynı vakitte olumsuz tabiat etkisi altında kalabilecek her türlü yapı katmanına numune olarak;yapıların bodrum katlarının toprak ile ilişki eden bölümlerinde, yoğuşma neticesi meydana gelen suyu yapı esası ile ilişki ettirmemek amacıyla, tekrar bodrum kat duvarları dışarıdan bir yalıtım gereksinimi ve bir ısı yalıtımı gerekmektedir, bunun yanı sıra asli altına uygulanacak bir ısı yalıtımı gerekir, meşruarımız buna tedbir olarak tüm dış cephe yüzeyinin mantolama uygulaması ile Isı Yalıtımlı Ev yapılması en mühim proses durumuna gelip kanunlarla emniyet altına alınmıştır. Isı Yalıtımın Avantajları sadece bunun için bile oldukça önemlidir.


Türkiye de Isı Yalıtımı Yani Mantolama Artık YASAL BİR ZORUNLULUKTUR

Yine tamamlayıcı bir şekilde çatı ve teraslarda yapılacak su ve ısı yalıtım programları ile iç mekanlardaki havanın verim devalılığını koruyarak, bireyler amacıyla üstün niteliklere sahip hayat alanları oluşturmaktadır. Bütün bu nedenler tarafında ve meşru bir mecburilik durumuna gelmesi sebepleriyle Türkiye de Isı Yalıtımı yapılmalıdır.Isı İzolasyonu Nedir, Isı Yalıtımlı Ev, Isı Yalıtımın Avantajları, Türkiye de Isı Yalıtımı, Isı Yaltımı Ne İşe Yarar