Dış Cephe Söve Uygulamaları


Dış Cephe Söve Uygulamaları

Dış Cephe Kaplamaları İle Söve ve Mantolama Uygulaması

METPOR dış cephe söve ürünleri hali hazırda mevcut yapı veya yeniden inşa edilen bütün yapılarda kullanılabilen hafif dekoratif dış cephe söve elemanlarıdır. Dış cephe profillerimiz B1 sınıfı Alev almaz Beyaz EPS strafor Polistiren malzemeden imal edilmektedir. Dış cephe söve ürünlerimiz doğal hava şartlarına karşı zarar görmemesi için üzeri, akrilik esaslı içinde birçok mineral barındıran söve harcı ile sıvanarak kurutulmaya bırakılır. Dış Cephe Kaplamaları günümüz teknolojisiyle strafor söve olarak üretilen yüksek ısı yalıtım özelliği taşıyan Ahşap desenli cephe kaplaması olarakta üretilmektedir.  

Dış Cephe Pencere Söveleri

Dış Cephe Söve Kaplamaları

Dış Cephe Kaplamaları ve Dış Cephe Söve Uygulamaları

EPS strafor yüksek basınca mukavemet göstemesinden dolayı oldukça dayınıklı bir malzemedir. içerisinde hava kabarcıklarının birbirine bağlı olmasından dolayı, su geçirmez ve herhangi bir sıvıya karşı emilin özelliği göstermez. Doğal şartlara karşu en uygun malzeme olarak görülmektedir. Dünya üzerinde birçok ülkede Dış cephe de tercih edilen önde gelen bir yalıtım ve izolasyon malzemesi olup mantolama için kullanılır. Afrika bölgesinde sıcaklığa uyum sağlayan ve Sibirya' da da aşırı soğuk hava şartlarına mukavemet gösteren en önde gelen yapı malzemesidir. Dış Cephe de söve ürünlerinin Üzerindeki söve harcı ile kaplanan mineral sıva, güneş ışınlarına karşı mukavemet göstererek, çatlama veya kırılma yapmayarak, akrilik özelliği sayesinde esnektir. Yapıları dış cephe söve uygulamaları ile uzun yıllar korumaktadır.
Dış Cephe Söveleri


Dış Cephe Söve Modelleri

DIŞ CEPHE SÖVE UYGULAMASI MİMARİ BİR SANATTIR.

Hazır katalog ürünlerimizde bulunan dış cephe söve ürünleri Barok, Gotik, Post modern, Modern mimari sanat akımlarının yanı sıra, bizden olan Selçuklu mimarisi ve Osmanlı mimarisinin izlerini de taşımaktadır. Ürünlerimiz, söve, denizlik, kat silmesi Kilit Taşı, Fugalı kaplama, yalı baskı, payanda, sütun, sütun başlıkları olmak üzere çeşitli dekoratif dış cephe söve profilleri mevcuttur. DIŞ CEPHE KAPLAMALARI HIZLI MANTOLAMA SEÇENEĞİDİR. Yalı baskı ve fugalı kaplama çeşitleri dış cephe kaplaması olarak mantolama sistemlerinde oldukça kullanılmaktadır. Kendiliğinden hazır sıvakaplama olmasından dolayı, ekstra işçiliklerden örnek verecek olursak, file, dübel, köşebent, sıva gerektirmeden hızlıca söve montajı yapılarak üzeri sadece uygun dış cephe boyası seçilerek uygulanır. Buda dış cephe çalışmalarında oldukça avantaj sağlamaktadır. deneyimli bir usta günlük ortalama 100 m2 dış cephe kaplaması montajı yapabilmektedir.Dış Cephe Kaplama Söveleri